Filmy piosenkarka, lata 60.

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje piosenkarka, lata 60.. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Judy

6,5
6,2
Judy Garland, cudowne dziecko sceny i wielkiego ekranu, dziewczyna, która podbiła serca światowej publiczności dzięki niewinnej urodzie, niezwykłemu głosowi i szczególnej charyzmie. Wraz z wielkim sukcesem przyszła samotność, nieszczęśliwe miłości, cztery burzliwe małżeństwa, a z czasem coraz mniejsze zainteresowanie publiczności, gorsze kontrakty, chałtury. W tym właśnie momencie życia poznajemy Judy Garland w filmie Ruperta Goolda. Zmęczona życiem artystka, której największym pragnieniem jest zapewnienie spokojnego bytu swoim ukochanym dzieciom. Żyjąca marzeniami kobieta, która pogodziła się prawie z faktem, że najlepsze już za nią. I wtedy pojawia się niezwykła propozycja. Okazuje się, że w Londynie, Judy Garland wciąż jest wielką gwiazdą, a publiczność pragnie oglądać ją na najlepszych scenach. Czy Judy jest wciąż gotowa na kolejny skok w nieznane? Czy aby zapewnić szczęście dzieciom, zdecyduje się zostawić je na długie miesiące? Czy tajemniczy młody mężczyzna, może być tym na którego czekała całe życie?
Jest to historia żydowskiej piosenkarki o imieniu Rachel. Udaje jej się uniknąć śmierci z rąk Niemców i przedostać na południe Holandii. Jesienią 1944 roku przyłącza się do holenderskiego ruchu oporu pod pseudonimem "Ellis". Chcąc zyskać uznanie wśród ruchu oporu przefarbowuje swoje włosy na blond i uwodzi niemieckiego oficera. W końcu jednak zostaje zdradzona przez kogoś z wewnątrz ruchu oporu i oskarżona o szpiegostwo. W 1945 roku zostaje oswobodzona... Rozpoczyna prywatne śledztwo by ustalić, kto ją zdradził.
Jest to opowieść oparta na wątkach biograficznych gwiazdy polskiego kina – Kaliny Jędrusik. Aktorka, która po dziś dzień budzi skrajne emocje (jedni ją uwielbiają za swą wyrazistość i zmysłowość na ekranie, innych taki styl może drażnić), za życia również potrafiła polaryzować ludzi w swoim najbliższym otoczeniu choćby z powodu swego luźnego stosunku do obyczajowości, co nie raz sprowadzało na nią kłopoty nawet ze strony wpływowych ludzi polityki. Stało się tak w roku 1963, kiedy Kalina otrzymała zakaz występów w telewizji.


Historia jest luźno oparta na książce "The Mayor of MacDougall Street" Dave'a Van Ronka. Bracia Coen pokazują nam tydzień z życia młodego piosenkarza folk w 1961 roku. Początkujący piosenkarz i autor tekstów Llewyn Davis (Oscar Isaac) próbuje przebić się na nowojorskiej scenie muzyki folkowej. Muzyk musi pokonać przeszkody pozornie nie do pokonania, a niektóre z nich są jego własnym dziełem.
Film opowiada o Eloise (Thomasin McKenzie), która przyjeżdża to Londynu, żeby zrobić karierę jako projektantka mody. Nie wszystko idzie zgodnie z planem.
Dwójka przyjaciół, Marek (Bohdan Łazuka) i Aleksander (Jacek Fedorowicz), spędzając wakacje na Mazurach, kupują używaną syrenkę. Ponieważ do jej spłaty brakuje im pieniędzy, podejmują pracę akwizytorów u impresario Koszajtisa (Janusz Kłosiński), koncertującego ze spektaklem „Jeździmy z humorkiem”. Jego konkurencję stanowi zespół Żywioły. Kiedy obie ekipy zamieszkują w tym samym hotelu, rozpoczyna się ostra rywalizacja. Następują kolejne próby kompromitacji, podstępy, porwania i wiele komicznych sytuacji.
"Całe jej życie to zemsta za upiorną młodość", mawiał jej przyjaciel, dyrektor Olimpii, Bruno Coquatrix. Jej matka, pochodząca z Kabylii (Algieria), nie chce o niej słyszeć, a ojciec nie może się nią zajmować. Mała Edith Giovanni Gassion (Édith Piaf) spędza pierwsze lata życia u babki, właścicielki podejrzanego hoteliku w Normandii, dopóki ojciec, wędrowny "człowiek-guma" nie zabierze jej w trasę, by zbierała pieniądze pod koniec jego występów. Niezwykły los tej maleńkiej kobiety, która stała się największą damą francuskiej piosenki, nie był dotychczas nigdy opowiedziany w kinie. Reżyser Olivier Dahan ukazuje go w tym poruszającym filmie.
Dewey Cox (John C. Reilly) ma wszystko. Sprzedał miliony płyt, podbił serca setek kobiet, a wśród jego przyjaciół znaleźli się Elvis i członkowie grupy The Beatles. Życie Coxa jest pełne zwariowanych, suto zakrapianych alkoholem imprez. Artysta popada w różnego rodzaju uzależnienia i nie potrafi zbyt długo wytrwać w związku z jedną kobietą. Przede wszystkim ma jednak swoją muzykę, dzięki której z prostego wiejskiego chłopaka stał się jedną z największych gwiazd rocka.
W Trójmieście dochodzi do seryjnych zabójstw taksówkarzy. Gdyńska milicja poszukuje sprawcy morderstw. W mieście wśród taksówkarzy panuje panika, jeden z nich jest podejrzewany przez prowadzącego dochodzenie porucznika Szymańskiego. Tymczasem trop prowadzi do piosenkarki Krystyny…
Rok 1992. Piosenkarka Margot Lavigne (Brendee Green) wprowadza się do domu przy 10050 Cielo Drive, gdzie w 1969 roku kilkoro członków „Rodziny" Mansona zamordowało pięć osób, w tym ciężarną Sharon Tate. Margot mierzy się z własnymi demonami, gdyż jest byłą narkomanką. Zaczyna się interesować historią domu i ich mieszkańców, co ma jej pomóc w obraniu innego kierunku muzycznego. Wtedy też pojawiać się jej zaczyna tajemnicza postać ubrana na czarno. Musi dowiedzieć się więcej o domu i odkryć co jeszcze się tutaj wydarzyło.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…