Filmy nożyczki

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje nożyczki. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Oda do radości to wielowątkowa opowieść o trójce młodych bohaterów, próbujących ułożyć sobie życie we współczesnej Polsce. Losy całej trójki splatają się w kluczowym dla ich życia momencie. Aga po pobycie w Anglii wraca do domu, na Śląsk. Jej ojciec jest zagrożony zwolnieniem z kopalni, dziewczyna postanawia więc otworzyć własny zakład fryzjerski, żeby pomóc rodzinie. W Warszawie Michał wygrywa radiowy konkurs hip-hopowy, jednak w życiu rodzinnym i uczuciowym nie ma zbyt wiele szczęścia. Wiktor wrócił ze studiów do niewielkiej nadmorskiej miejscowości. Tu jednak nie może dogadać się z rodzicami, a jedyną posadą, jaką udaje mu się znaleźć, jest praca w wędzarni ryb.
Londyn, 1977 rok. Młody punk Enn (Alex Sharp) wraz ze swoimi kumplami Johnem i Vic’iem przypadkowo trafiają na dziwną imprezę studentów z zagranicznej wymiany. Na domówce Enn spotyka piękną i tajemniczą Zan (Elle Fanning), która chce, by chłopak „pokazał jej” punk. Zaczyna się 24-godzinna przygoda pełna muzyki, imprezowania i niszczenia mienia publicznego. Bohater szybko zakochuje się w dziewczynie, która tak naprawdę jest kosmitką, a rzekoma zagraniczna wymiana okazuje się być z innej galaktyki.
Rodzina Perronów przeprowadza się do kupionego po okazyjnej cenie domu. Jak się wkrótce okazuje haczyk tkwi w tym, że należał on niegdyś do potężnej czarownicy, której duch wciąż tam jest. Przerażeni zwracają się o pomoc do Lorraine i Eda Warrenów, którzy od lat zajmują się tego typu przypadkami. Tym razem zło okazuje się jednak znacznie potężniejsze, niż wszystko z czym mieli do tej pory do czynienia.


Dozorca letniego obozowiska dla młodzieży ulega wypadkowi na skutek nieodpowiedzialnego wybryku kilku młodych chłopaków. Straszliwie oszpecony, po opuszczeniu szpitala, powraca w okolice obozu, by mścić się, mordując nastolatków przy użyciu ogromnych nożyc ogrodniczych.
Próbujący odzyskać wspomnienia nieudolny fryzjer-zabójca oraz jego nożyczki trafiają w sam środek walki o władzę pomiędzy rywalizującymi frakcjami.
Film, nagrodzony Oscarem przez Amerykańska Akademię, który powstał w oparciu o słynną powieść Güntera Grassa pod tym samym tytułem, portretuje mieszkańców Gdańska – Polaków, Niemców i Kaszubów – na tle historycznych wydarzeń pomiędzy rokiem 1924 i końcem II wojny światowej. Bacznym obserwatorem owych zdarzeń jest Oskar Matzerath, nad wiek rozwinięty chłopiec, którego świat dorosłych napawa sceptycyzmem i niechęcią. Nie chcąc stać się jego częścią, w dniu trzecich urodzin postanawia, że nie będzie dalej rosnąć. Z okazji urodzin rodzice kupują mu blaszany bębenek, który odtąd będzie jego nieodłącznym towarzyszem. Głośnym bębnieniem i przenikliwym wrzaskiem chłopiec potrafi kruszyć szkło, tym samym protestując przeciwko braku zainteresowania i kłamstwom dorosłych.
Mort Rainey jest uznanym pisarzem, który po rozstaniu z żoną postanawia zerwać z „wielkim światem” i przenosi się na prowincję. Odzyskany z trudem spokój pisarza zostaje jednak zakłócony, kiedy pewnego dnia w drzwiach staje tajemniczy mężczyzna, który przedstawia się jako John Shooter i oskarża go o plagiat jego powieści. By udowodnić swą niewinność Rainey musi odnaleźć oryginał, który zaginął mu rok wcześniej. Okazuje się, że nie będzie to wcale łatwe zadanie. Wraz z przybyciem Shootera, w domu pisarza zaczynają dziać się dziwne rzeczy, a czas dany mu przez tajemniczego gościa na odnalezienie maszynopisu, zaczyna coraz szybciej upływać.

Najście

6,1
Młoda kobieta Sarah (Alysson Paradis) jest w dziewiątym miesiącu ciąży. Termin porodu wypada akurat w Święta Bożego Narodzenia, ale ona nie wydaje się tym zainteresowana. Taki stan zobojętnienia trwa już cztery miesiące, od momentu wypadku, w którym Sarah straciła męża. Jest to czas zamieszek we Francji wywołanych przez imigrantów. Wieczorami na ulicach Paryża nie jest bezpiecznie. Do domu Sarah niespodziewanie puka nieznajoma kobieta (Beatrice Dalle) prosząc o pomoc. Nieufność dziewczyny wzbudza to, że zna ona wiele osobistych szczegółów z jej życia i odmawia otwarcia drzwi. Kobieta odchodzi, ale w nocy, gdy Sarah śpi włamuje się do jej domu. Od tego momentu rozpoczyna się krwawa gra o życie. Nieznajoma najwyraźniej chce dziecka, które nosi Sarah, a to w jaki sposób je zdobędzie nie robi jej żadnej różnicy.
W niewyjaśnionych okolicznościach mieszkańcy pewnego miasta tracą wzrok. Nagła choroba rozprzestrzenia się z taką prędkością, że wkrótce porzucone zostają wszelkie próby znalezienia lekarstwa, gdyż każdy kontakt z zarażonym powoduje utratę wzroku. Wśród ludzi wybucha panika. Władze są coraz bardziej bezradne, w obliczu szerzącej się epidemii decydują się odizolować chorych w opuszczonym szpitalu psychiatrycznym i poddać ich kwarantannie. Wraz z gwałtownie rosnącą liczbą pacjentów dramatycznie pogarsza się ich sytuacja. Stopniowo wyczerpują się zapasy jedzenia, zaczyna się walka o władzę. Jeden ze zbuntowanych pacjentów (Gael García Bernal) posuwa się do niewyobrażalnej brutalności stając się samozwańczym przywódcą jednej z grup. Do szpitala trafia także kobieta (Julianne Moore (I)), która pozorując utratę wzroku, postanawia towarzyszyć swojemu mężowi. „Miasto ślepców” to przerażająca wizja apokalipsy, która nagle urzeczywistnia się w bezimiennej metropolii.
Marc (Pierre Niney) jest reżyserem, którego życie i kariera są w rozsypce. Zabiera swoją ekipę filmową, aby kontynuować zdjęcia w małej wiosce w Cévennes, gdzie mieszka jego ciotka Denise (Françoise Lebrun). Tam Marc ponownie odnajduje swoją kreatywność i jest pełen pomysłów. Pomysłów ma tak wiele, że postanawia napisać Księgę Rozwiązań, dzieło pełne mniej lub bardziej skutecznych porad.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…