Filmy konflikt religijny

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje konflikt religijny. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Acja filmu rozgrywa się w średniowiecznej Jerozolimie, w czasach wypraw krzyżowych. Orlando Bloom wciela się w postać Baliana, młodego Francuza, który straciwszy wszystko, odnajduje swoje przeznaczenie, honor i odkupienie w mężnej walce. Balian stawia czoła przytłaczającym siłom, by uratować swoich ludzi, wypełnić rycerskie dziedzictwo i zająć należne mu miejsce w historii.
Prowokujący portret Markiza De Sade - głośnego i kontrowersyjnego pisarza, który rzucił wyzwanie zarówno władzom kościelnym, jak i państwowym osiemnastowiecznej Francji.W swej kryjówce, z dala od świata, Markiz o płodnym umyśle tworzy swe perwersyjne opowieści, z pomocą pokojówki, pięknej i prostodusznej Madeleine. Kiedy ich związek wychodzi na jaw, dochodzi do mącącej porządek publiczny i prowokacyjnej konfrontacji pomiędzy wolnością wypowiedzi jednego człowieka, a cenzurą i potrzebą zwierzchnictwa państwa.
W Jerozolimie przypadkowo zostaje odkryty grób sprzed około 2000 lat. Ciało jest dość dobrze zachowane, nosi ślady ukrzyżowania. Cała historia wzbudza coraz więcej emocji, tym bardziej, że przy zwłokach zostaje znaleziona moneta pochodząca z czasów Poncjusza Piłata. Watykan jest coraz bardziej zaniepokojony. Władze Kościoła decydują się wysłać księdza Matta Gutierreza by przyjrzał się sprawie z bliska...


Dinanath Shastri (Madan Puri) jest pobożnym hindusem. Pewnego dnia jego syn Shankar (Mithun Chakraborty) przyprowadza do domu młodą dziewczynę Salmę (Rameshwari). Dinanath myśli, że jest ona hinduską i mówi do niej Shanti. Chciałby także, żeby była ona jego synową. Pewnego dnia mężczyzna spotyka ślepca, w którym rozpoznaje doktora Varmę (Om Shivpuri). Córka doktora, Neetu (Ranjeeta Kaur) była w dzieciństwie ukochaną Shankara. Ta wiadomość łamie serce Salmy. Tymczasem okazuje się, że pewien wpływowy człowiek czyha na życie niewidomego doktora. Dlaczego bogacz chce zabić nieszkodliwego i bezbronnego człowieka? Jaka będzie reakcja pobożnego Dinanatha gdy dowie się, że Shanti jest muzułmanką?
Sierpień 1561 roku. Maria Stuart, prawowita dziedziczka szkockiego tronu, wraca do kraju po śmierci swojego męża. Powrót rzymskokatolickiej królowej jest nie na rękę protestanckiej władczyni Anglii Elżbiecie I...
Wychowany w USA syn hinduskich emigrantów, Roshan (Abhishek Bachchan) na prośbę swej schorowanej babci (Waheeda Rehman) przywozi ją do Indii. Młodzieniec poznaje kraj przodków i przechodzi wewnętrzną przemianę.
Mary Griffith to zdewociała chrześcijanka, która wychowuje swe dzieci w konserwatywnych naukach Kościoła Prezbiteriańskiego. Jednak, gdy jej syn Bobby zwierza się swojemu starszemu bratu, że może być gejem, życie całej rodziny drastycznie się zmienia, gdy o tym sekrecie dowiaduje się Mary. Kiedy ojciec oraz rodzeństwo Bobby'ego powoli oswajają się z myślą o jego homoseksualizmie, Mary uważa, że Bóg może wyleczyć go z tej "choroby" i przekonuje nastolatka by modlił się coraz mocniej i oddał się działalności kościelnej. Poszukujący matczynej aprobaty chłopak godzi się na wszystko, jednak brak akceptacji jego osoby ze względu na jego orientację seksualną sprawiają, że jest coraz bardziej przygnębiony i wyalienowany. Obwiniając się za bycie "wyrodnym" synem - popełnia samobójstwo. Śmierć syna staje się dla Mary katalizatorem wielu przemian, a nawet kwestionowania własnej wiary...
W katolickiej dzielnicy Belfastu naznaczonej przemocą od dekad jest szkoła podstawowa, w której pracuje pewien niezwykły nauczyciel. Świadomy tego, że dzieci powielają niedobre wzorce swoich rodziców, postanawia zaszczepić w tych młodych ludziach szlachetne idee greckich filozofów. W ten sposób pragnie przerwać zaklęty krąg przemocy toczący się poprzez pokolenia.
Pierwszy spektakl Andrzeja Wajdy w Teatrze TV. Premiera odbyła się w 1962 roku. Adaptacja opowiadania Kazimierza Brandysa – historia oparta na autentycznym wydarzeniu z okresu II wojny światowej. Generał SS Wolfgang Joachim Ballmeyer, po wojnie sądzony przez Międzynarodowy Trybunał Wojskowy w Norymberdze, został wypuszczony na wolność ze względów zdrowotnych. Amerykański dziennikarz Rafael Daves przeprowadza wywiad ze zbrodniarzem w jego domu niedaleko Monachium. Dziennikarz usiłuje dowiedzieć się prawdy o wydarzeniach na wyspie Barnum, które doprowadziły do śmierci całej ludności. Generał opowiada, że w akcji wyniszczenia pomagali sami jej mieszkańcy. Niemcy wykorzystali ich konflikty na tle religijnym i dzięki temu doprowadzili do zagłady. Nieoczekiwanie kara spotka zbrodniarza, ale z innego powodu.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…