Filmy muzyka, muzyka rozrywkowa

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje muzyka, muzyka rozrywkowa. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Spektakl A planety szaleją… Młodzi w hołdzie Korze w reżyserii Anny Sroki-Hryń, na podstawie utworów autorstwa Olgi Sipowicz i Marka Jackowskiego z zespołu Maanam. Spektakl muzyczny powstał w ramach zajęć dydaktycznych ze studentami kierunku aktorstwo Teatru Muzycznego Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, a premiera odbyła się 8 czerwca 2019 r. w rocznicę urodzin Kory. Spektakl znalazł się w repertuarze Teatru Współczesnego w Warszawie, gromadząc komplety publiczności. Przedstawienie składa się z szesnastu najbardziej znanych piosenek zespołu Maanam układających się w opowieść o pasji, samotności, poszukiwaniu swojego miejsca w świecie, ale przede wszystkim o miłości, która dla Kory była motorem życia. Zupełnie nowe, zaskakujące lirycznością aranżacje muzyczne, minimalistyczna scenografia połączona z intrygującym ruchem scenicznym oraz wyraziste interpretacje młodych aktorów pozwalają odkryć Olgę Sipowicz na nowo, nie tylko jako charyzmatyczną wokalistkę, ale przede wszystkim jako poetkę.
Kameralny dokument prezentujący życie Maryli Rodowicz poprzez wywiady z osobami, które znają ją najlepiej.


Biograficzna opowieść o Annie German. Polsko-rosyjsko-ukraińska produkcja pokazuje burzliwą i dramatyczną historię życia piosenkarki, która zrobiła międzynarodową karierę w latach 60. i 70. ubiegłego wieku.
Film dokumentalny o Sewerynie Krajewskim, jednym z najpopularniejszych muzyków rozrywkowych XX wieku.
Film dokumentalny o początkach kariery jednego z najbardziej znanych zespołów w historii muzyki rozrywkowej – The Beatles. Zawiera archiwalne materiały, w tym wywiady ze słynną czwórką z Liverpoolu.
Dokument poświęcony Janowi Kaczmarkowi, satyrykowi związanemu z kabaretem Elita oraz ze Studiem 202.
Reportaż o pobycie Budki Suflera w Nowym Jorku i koncercie w renomowanej Carnegie Hall. Okolicznościowy występ jest okazją do przypomnienia 25-letniej historii zespołu. Lata działalności artystycznej wspominają członkowie grupy: Mieczysław Jurecki, Marek Raduli, Tomasz Zeliszewski, Romuald Lipko, Krzysztof Cugowski. Wypowiedzi muzyków uzupełnione są fragmentami koncertu zarejestrowanego 18 listopada 1999 roku w Carnegie Hall. Koncert ten zamykał obchody jubileuszu Budki Suflera, która ćwierć wieku temu wylansowała swój pierwszy przebój "Sen o dolinie". Wraz z zespołem polecieli do Nowego Jorku dwaj jego dawni wokaliści, Romek Czystaw i Felicjan Andrzejczak. Obaj zaśpiewali podczas nowojorskiego koncertu.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…