Filmy kontrwywiad

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje kontrwywiad. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Serial przedstawia wydarzenia związane z oddziałem o kryptonimie „Pazur”, działającego w czasie II wojny światowej w Warszawie, w strukturach kontrwywiadu Komendy Głównej Związku Walki Zbrojnej – Armii Krajowej. Jego pierwowzorem był słynny oddział bojowy kontrwywiadu o kryptonimie „Wapiennik", który powstał w 1941 r., a jednym z jego głównych zadań była likwidacja osób skazanych wyrokami sądów podziemnych. Wydarzenia, o których mowa w serialu zainspirowane zostały prawdziwymi akcjami, o których głośno było w okupowanej Warszawie. Głównymi bohaterami serialu są dwaj przyjaciele: dowódca „Pazura”, Leszek Zaręba, ps. „Onyks” i Tadeusz Korzeniewski ps. „Dager”. Pierwszy – sumienny i opanowany, idzie na akcje ze stuprocentową precyzją i skutecznością. Jednak z każdym dniem rosną w nim wątpliwości, co do moralnego wymiaru takiego postępowania, a wyrzuty sumienia coraz częściej nie pozwalają mu zasnąć. Drugi, wręcz przeciwnie. Okupacyjna rzeczywistość budzi w nim coraz większe pragnienie odwetu na Niemcach, legitymuje posługiwanie się złem w imię wyższych celów.
Klasyka polskiej kinematografii. Serial Konrada Nałęckiego powstał na podstawie książki Janusza Przymanowskiego, który jest także współautorem scenariusza. Nakręcono trzy serie przygód załogi „Rudego” – łącznie 21 odcinków. PRL-owskie władze chętnie traktowały serial jako materiał propagandowy, prezentujący obowiązującą wówczas wersję historii z polsko-radzieckim sojuszem na pierwszym planie. Janek wstępuje w szeregi Wojska Polskiego do oddziału wojsk pancernych. Zostaje włączony do załogi czołgu o numerze 102. Wraz ze swoimi wiernymi towarzyszami broni Olgierdem, Gustlikiem, Grigorijem i psem Szarikiem rusza wyzwolić ojczyznę. Dla dzisiejszego widza „Czterej pancerni i pies” pozostają znakomitą produkcją wojenno-przygodową. Zrealizowane z rozmachem sceny batalistyczne, trzymająca w napięciu akcja, zabawne dialogi i przede wszystkim doskonałe postacie stworzone przez wybitnych aktorów – to nieprzemijające wartości serialu.
Serial filmowy o bohaterskich przygodach wojennych oficera polskiego wywiadu, działającego pod kryptonimem J-23. Przystojny Polak wygrywa II wojnę światową, wykrada najgłębsze tajemnice Rzeszy, kpi z wysiłków niemieckiego kontrwywiadu, ośmiesza gestapo. W trudnej, niebezpiecznej służbie posługuje się przebiegłością, wdziękiem wobec dam, czujnym okiem, mocnymi pięściami i ciętym słowem. Wkrótce awansuje do stopnia kapitana, a nawet odznaczony zostaje niemieckim Żelaznym Krzyżem.


Rok 1918, Węgry. Do niewielkiego garnizonu na prowincji nowy zastępca dowódcy, oberleutnant von Nogay. Jest to typ fanatyka i służbisty, który lubi się znęcać nad podwładnymi. Ma za zadanie przerobić wielonarodowościową grupę maruderów na karne i zdyscyplinowane wojsko C.K. Monarchii. W koszarach znajdują się nasi bohaterowie, Kania, Benedek i Haber, którzy chcą zdezerterować z jednostki.
„Nazywam się Sydney Bristow. Siedem lat temu zostałam zwerbowana do SD-6, ponoć tajnego wydziału CIA. Zostałam szpiegiem. Miałam nic nikomu nie mówić. Myślałam, że pracuję dla rządu, dopóki nie powiedziałam o SD-6 swojemu narzeczonemu, który natychmiast zginął. Wtedy odkryłam prawdę - SD-6 to tajna komórka terrorystyczna. Okazało się, że pracuję dla wroga, z którym miałam walczyć. Postanowiłam zatem go zniszczyć. Zostałam podwójną agentką. Moim opiekunem w CIA jest Michael Vaughn, a jedynym sprzymierzeńcem w SD-6 inny podwójny agent - człowiek, którego prawie nie znam... mój ojciec."
Wiosną 1939 roku kapitan Iwiński nadzoruje transport sprowadzanych do kraju urządzeń wojskowych. Z powodu złej jakości sprzętu zostaje oskarżony o sabotaż gospodarczy i osadzony w więzieniu. Po jego opuszczeniu ma trudności ze znalezieniem pracy, musi wyprowadzić się z mieszkania… Dostaje możliwość zrehabilitowania i propozycję pracy w kontrwywiadzie. Spotyka znaną pianistkę, którą poznał kiedyś w Paryżu. Stają się sobie coraz bliżsi. Okazuje się, że Maria również agentką wywiadu. Adam kojarząc wiele faktów, ma coraz więcej wątpliwości…
Akcja rozgrywa się na polskim wybrzeżu. Działa tam szajka przemytników brylantów. Gangiem kieruje tytułowa Zuza, która w niewyjaśnionych okolicznościach zostaje zamordowana. Jej miejsce zajmuje Krzysztof. Tymczasem polski kontrwywiad dostaje sygnał, że banda zaczęła prowadzić również działalność szpiegowską. Do szajki przenika agent kontrwywiadu...
Historia rozgrywa się w środowisku szpiegowskim. As polskiego kontrwywiadu zostaje ulokowany w agenturze szpiegowskiej w Monachium. Musi przejść pomyślnie przez wiele prób przeprowadzanych przez wywiad zachodni. W efekcie poznaje ściśle tajne plany, z którymi wraca do kraju.
Janik jest oficerem kontrwywiadu. Zostaje zabity w podwarszawskiej elektrowni. Pojawiają się przypuszczenia, że mógł wpaść na ślad tajemnej organizacji o nazwie „Korn” działającej w Kamieńcu. Rozwiązaniem zagadki zajmuje się kapitan Nawrot.
Rok 1944. W ręce Niemców wpada amerykański oficer, który dysponuje ważnymi informacjami dotyczącymi operacji wojennych. Niemcy szukają wszelkich możliwych sposobów, aby zmusić go do mówienia. Przydzielają mu nawet współwięźnia, który podstępem ma wyciągnąć od niego potrzebne wiadomości. Nie wiedzą, że 'ich człowiek' działa na dwa fronty...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…